דיאטה 8 16 – כל מה שרציתם לדעת על הדיאטה הפופולרית

דיאטה 16 8 הגיעה אלינו מארצות הברית לאחר שעלתה הפופולריות מסביב דיאטה זו, הכנו לכם מאמר עם כל המידע שאתם צריכים בשביל להצליח בדיאטה 16 8

דיאטה 8 16 היא דיאטה שתופסת תאוצה בשנים האחרונות. בניגוד לדיאטות אחרות שיש כיום, דיאטה 8 16 היא דיאטה המבוססת על מחקרים רבים. במאמר זה נספק לכם את כל המידע הרחב על הדיאטה ששברה את השוק.

 מהי דיאטה 8 16 ?

דיאטה 16 8 או דיאטת 8 שעות או דיאטה צום לסירוגין, היא דיאטה המבטיחה להוריד במשקל מהר מבלי להימנע מאכילה של מאכלים שקשה לכם לוותר עליהם. הרבה אנשים חשדו בדיאטה זו כסתם דיאטה שיווקית ולא יוצלחת. אך למרבה ההפתעה, היו אנשים שניסו את דיאטה  8 16 הצליחו לרדת במשקל מהר. כך הדיאטה צברה תאוצה עם המון סיפורי הצלחה. הדיאטה נחשבה לאחת הדיאטות הכי נחשקות בארצות הברית.

הדיאטה עובדת כך: במשך היום אנחנו אוכלים במשך 8 שעות וביתר ה 16 שעות אנחנו צמים. אנחנו יכולים לאכול כל אוכל אהוב מבלי לספור קלוריות. אך חייבים להתמיד לאכול במשך היום ולצום אחריי 8 שעות עם התחייבות לזמנים. מותר בהלך הצום לצרוך מים.
מכיוון שהדיאטה מתחלקת על שעות היממה בא השם דיאטה 8 16.

דיאטה 16 8 , דיאטה

איך הדיאטה עובדת?

דיאטה 8 16 היא דיאטה ממשפחת ניקוי רעלים. הדיאטה הזו מאפשרת לנו לנקות את הגוף שלנו במשך כל שעות הצום (16 שעות) ושורפת את הקלוריות העודפות שצרכנו במשך היום.
יש לנו מאגרי שומן בתוכנו, ברגע שאנו לא אוכלים, הגוף שלנו מרוקן את מאגרי השומן. כך, אם נאכל במשך 8 שעות בלבד, במשך הצום היזום הגוף ישרוף את השומן העודף.

אנחנו מתרגלים את הגוף שלנו לאכול פחות ונותנים לו זמן ארוך יותר לעכל את המזון שאנו צורכים. כשהגוף לא מעכל מזון הוא מתחיל לעכל את השומנים שאנו אוגרים בתוכנו והחילוף חומרים מתחיל להשתפר ולתפקד מהר יותר. 

למי דיאטה  8 16 מתאימה? 

לפי מחברי הספר, הדיאטה מתאימה לכל אדם שרוצה לעשות שינוי במשקל ובסדר יום. דיאטה זו לא נחשבת כמסוכנת מכיוון שאין הגבלה בצריכת המזון או קלוריות במשך היו, הדיאטה נטו עובדת על זמני האכילה והצום. 

 

תפריט מומלץ לדיאטת הצום לסירוגין

המלצה לתפריט דיאטה  8 16 הוא אינדיבידואלי מכיוון שאין תפריט ספיציפי, תוכלו לאכול כל אוכל שאתם אוהבים. התפריט יכול לכלול מגוון של מזונות אך התנאי היחיד היא לא לעבור את ה8 שעות שהקצבתם. ברגע שעברו 8 שעות, אסור לאכול או לנשנש עד תום 16 שעות שנותרו.

הקצבת זמן של 8 שעות לא חייבת להיות מהרגע שקמתם בבוקר, תוכלו להקציב את ה8 שעות באיזה שעה שתרצו, העדיפות היא שמהרגע שאתם אוכלים ארוחת בוקר תתחילו להקציב את ה- 8 שעות. 
יש אנשים שמעדיפים להקציב את ה-8 שעות בלילה, במיוחד אנשים שעובדים במשמרות לילה, זוהי גם אפשרות. כמו שאמרנו, הדיאטה היינה אינדיבידואלית לכל אחד ומאוד גמישה בזמנים. 
ידוע לנו שהדיאטה מאפשרת לאכול מה שאנחנו רוצים, אך מומלץ להעמיס על הגוף מאכלים כמו פחמימות וסוכרים מכיוון שלגוף יותר קשה להיפטר ממאכלים אלו. 
כדאי שהמטבוליזם יהיה תקין ויעיל להורדת משקל, אכלו מאכלים המכילים המון סיבים תזונתיים כגון פירות וירקות, קטניות ועוד.
בסיום 8 שעות מומלץ לצרוך המון מים, אם אתם לא מעריצים גדולים של מים תוכלו לשתות תה או קפה ללא סוכר.

במידה ואתם רוצים לראות תוצאות מהירות, מומלץ לשלב אימון גופני בסדר היום. התעלמות מאוד חשובה לגוף ולבריאות שלנו.

האם הדיאטה באמת עובדת ?

בניגוד לדיאטות עם צום מתוזמן, דיאטה 8 16 מאוזנת. הגוף לא מספיק לנפח את עצמו בנוזלים מהצום ( מה שגורם להשמנה מהירה), בהנחה ואתם אוכלים מאוזן ובריא. 

שיטה זו תומכת בירידה במשקל ושיפור רמת הסוכר בדם. סדר אכילה זה לא מבטל אכילה בריאה, יש לשמור על אוכל מזין הכוללים את כל אבות המזון.
מומלץ בחום לפני תחילה של כל דיאטה להתייעץ עם דיאטנית מוסמכת או רופא, במיוחד אם אם סובלים ממחלות רקע.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button