דיאטה בעזרת שיטת nlp לשינוי התנהגות וצורת מחשבה

אנשים רבים מתחילים דיאטה או אימונים אך לא מצליחים להתמיד לאורך זמן, בואו להכיר את הדרך לשלב nlp בדיאטה כדי להשיג שינוי אמתי באורח החיים

אנשים רבים מכירים את שיטת nlp כשיטה לטיפול רגשי, אך הטכניקות בשיטה עובדות על שינוי פרשנות לסיטואציה, שינוי מחשבות ושינוי דפוסי התנהגות ככה שהיא יעילה מאוד ואפקטיבית גם כדי להחזיק דיאטה נכונה לאורח זמן ולביצוע שינוי אמתי באורח החיים.

למה צריך גם שינוי בתפיסה כדי להצליח להתמיד בדיאטה? 

אנשים רבים מבצעים 'דיאטות כאסח' ומורידים מהר ובצורה משמעותית במשקל, אך לאחר שהגיעו לתוצאה הרצויה הם חוזרים במהרה לדפוסי התנהגות ישנים והתוצאה שהם השיגו נעלמת כלא הייתה. שילוב נכון של דיאטה מאוזנת עם שינוי תפיסתי והתנהגותי תהיה אפקטיבית יותר לטווח הרחוק ותבטיח הצלחה לאורח זמן ושינוי מהותי באורח החיים בצורה שוטפת ובקבועה.

דיאטה ממוקדת לקראת אירוע או חופשה תחזיקה מעמד, לרוב עד אותו אירוע ומאז כל המוטיבציה נעלמת ומהר מאוד חוזרים לאותו מצב של נקודת ההתחלה. דיאטה בעזרת שילוב נכון עם טיפול בשיטת nlp תבטיח לכם שינוי התנהגותי המונע ממוטיבציה קיימת חיובית ומהסרת ושינוי התנהגות לא בריאה הנובעת מכוונה חיובית בעלת השפעה שלילית.

מבלבל? תנו לי להסביר.

בnlp יוצאים מנקודת הנחה בסיסית כי לכל התנהגות יש כוונה חיובית שלנו כלפי עצמנו, לדוגמא- אני לא הולכת לחדר כושר למרות שאני מאוד רוצה להתאמן ולהיות חטובה. ההתנהגות יכולה להתפרש כעצלנות, דחיינות, סדר עדיפויות לא נכון, ניהול זמנים לא מוצלח או אפילו מוטיבציה לא מספיק חזקה. אך מה אם… אני לא הולכת להתאמן כי אני בכוונה חיובית הלא מודעת שלי בעצם רוצה למנוע מאנשים לנסות להתחיל איתי? אולי אני רוצה בכלל להוכיח לעצמי שאוהבים אותי ככה ולא בגלל מראה חיצוני? או שאולי האוכל המשמין מנחם אותי ופיתחתי תלות רגשית באוכל והאימון ימנע ממני את הצורך הרגשי שלי בנחמה הזו? לכל התנהגות יכולות להיות גם כמה כוונות חיובית (ההתנהגות לא בהכרח חיובית אך המניעים שלה בלא מודע שלנו תמיד יהיו חיוביים כלפי עצמנו). כמובן שתמיד קיימת האפשרות כי זה פשוט לא מספיק חשוב עבורכם כרגע אבל אל דאגה, גם בזה ניתן לטפל.

העבודה בדיאטה עם שיטת nlp היא להגיע לכוונה החיובית ולאמונה שמונעת מאתנו להיות מי שאנחנו רוצים להיות. שינוי האמונה המגבילה או מתן התנהגות חלופית לאותה כוונה חיובית שצריכה לקבל מענה, יכולה להסיר את המחסום שלכם ואת הסיבה שבגללה אתם לא מצליחים להתמיד באורח חיים מסוים למרות שאתם מאוד רוצים.

בנוסף, כמו שניתן לשנות אמונה מגבילה או לתת מענה התנהגותי שונה לכוונה חיובית, כך גם אפשר לבנות מוטיבציה חיובית המבוססת על האמונות האישיות שלכם, על הצרכים והרצונות שלכם ולהפוך את המוטיבציה הזו למניע כה חזק עבורכם שהשינוי יעשה גם בלי שתשימו לב. כמובן שלא רק מוטיבציה חיובית יכולה להיות מניע חזק, גם מוטיבציה שלילית יכולה לעבוד מעולה במיוחד כאשר מדובר בצורך רפואי לרדת במשקל או לעשות שינוי באורח החיים ובתזונה. 

אז אם אתם רוצים לעשות שינוי אמתי ומשמעותי באורח החיים שיחזיק מעמד לאורח שנים ולא רק לכמה חודשים בודדים יש לטפל בכל הגורמים האלו במגביל ובנוסף להתחלת האימונים והדיאטה, רק ככה תוכלו להבטיח הצלחה מלאה.

איך מתחילים דיאטה בשילוב עם nlp?

קודם כל מחליטים עם עצמנו שזה מה שאנחנו רוצים ושזה מה שנכון עבורנו, לאחר קבלת ההחלטה כבר יהיה הרבה יותר קל לעבוד. כאשר מחפשים אנשי מקצוע לעבוד איתם (דיאטנית, מאמן כושר, מטפלת nlp) חשוב לבחור באנשי מקצוע מוסמכים ובעלי ניסיון שיוכלו ללוות ולהוביל אתכם בדרך להשגת המטרה שלכם. בכל הנוגע למאמנים אישיים ודיאטניות אני יכולה רק להמליץ לחפש דרך גורמים רלוונטיים אך בכל הנוגע לnlp אני יכולה לעשות קצת יותר… בנוסף לכתיבת מאמרים כמו אלו אני מטפלת בשיטת nlp ועובדת על שינוי אורח חיים ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות. בנוסך לnlp למדתי שיטה בשם ABA שעובדת לרוב עם ילדים על הספקטרום או עם בעיות התנהגות, אך הבסיס של שינוי התנהגות ושינוי דפוסים קבועים עובד באותה הצורה עבור כולם.

אז קצת על עצמי…

קוראים לי זואי אמיר, אני בת 25. בתור נערה מתבגרת התפתחו אצלי הפרעת אכילה גבוליות מתוך פחד מההשלכות הבריאותיות של השמנת יתר (כוונה חיובית- להיות בריאה כמובן). ככל שהתבגרתי, למדתי וחקרתי הבנתי איך לשנות דפוס התנהגות הרסני והחליף אותו בדפוס חיובי ומעצים. בעזרת טיפול נכון באותה דרך שבה ציינתי, התחלתי להתאמן, לשמור על דיאטה ותזונה מאוזנת יותר ויותר מהכול החלטתי עם עצמי שמגיע לי להיות בריאה ומאושרת ולמדתי איך לעשות את זה בדרך הכי נכונה ובריאה שמחזיקה איתי כבר לאורך שנים. כחלק מהתהליך שעברתי למדתי איך להעביר את הידע הזה הלאה וכיום אני מטפלת כמו שציינתי בשיטת nlp ובמוטיבים משיטת ABA. כמובן שאני מטפלת במגוון של בעיות רגשיות, אך תמיד נשארה בלבי הזיקה לעזור לאנשים לשפר את אורח החיים שלהם גם מבחינה בריאותית מתוך הבנה אמתית של חשיבות הנושא.

יצירת קשר

אז אם מעניין אתכם לשמוע עוד קצת מידע, לקבל טיפים והכוונה או לקבוע שיחת ייעוץ של כרבע שעה ללא עלות- אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה בעזרת הכפתור הבא וביחד נתחיל בתהליך לשיפור איכות החיים שכל כך מגיע לכם.
לחצו כאן ליצירת קשר ואחזור אליכם בהקדם האפשרי

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button