אימון אישי, אימון קבוצתי או חדר כושר – איך תדעו מה מתאים לכם?

יש הרבה אפשרויות לשמירה על כושר גופני, חדר כושר ואימון אישי הם הבולטים שבהם, בואו לגלות מה יותר מתאים ונכון לצרכים ולאופי שלכם.

לשמור על כושר גופני, בריאות ואורח חיים בריא זו משימה שמצריכה התמדה והשקעה שוטפת. אנשים רבים מתחילים להתאמן ואז עוצרים כי שיטת האימון לא מתאימה להם, אז בואו לבדוק מה יותר מתאים לכם, לאופי ולסגנון שלכם- אימון אישי, אימון קבוצתי או בכלל חדר כושר? 

אימון אישי – למי זה מתאים?

באימון אישי המאמן עובד אתכם אחד על אחד, האימונים מותאמים לצרכים וליכולות שלכם בלבד. מאמנים רבים מצרפים לתוכנית שלהם ייעוץ תזונה, מעקב קבוע ומציעים מגוון סוגי אימונים. אימון אישי מתאים יותר לאנשים שנמצאים בתחילת הדרך וצריכים לרכוש כלים, טכניקות וידע בתחום.

מאמן אישי מלווה אתכם לאורך התהליך ומעניק תמיכה לשלב ההסתגלות לאורח החיים החדש. אנשים שרציניים לגבי השינוי שהם רוצים לעבור יכולים להיעזר במאמן אישי גם בשביל קבלת טיפים לשמירה גם בחיי היומיום שמחוץ לאימון. למרות היתרונות הרבים, יש אנשים שקשה להם להגיע לאימון לבד והם צריכים מוטיבציה קבוצתית ואווירה משוחררת יותר.

אימון קבוצתי – אנרגיה מדבקת

יש אנשים שהרבה יותר קל להם להתאמן עם חברים או עם עוד אנשים. אנשים רבים תלויים במוטיבציה חיצונית כדי "להיכנס לעניינים" והצליח להתמיד באימונים לאורך זמן. אומנם באימונים קבוצתיים האימון לא מותאם אישית אלא יותר כללי ויש פחות יחס אישי, אך יש אנשים שהרבה יותר נוח להם בצורה זו ולפעמים אפילו רואים את האימונים כחוג וככה מעניקים תחושה של משהו כיפי וקליל ולא בהכרח של אימון קשה ומתיש.

אימונים קבוצתיים יכולים להיות חווייתיים ומגבשים מאוד, לעיתים המתאמנים בקבוצות ממשיכים להתאמן כקבוצה גם בנוסף לאימון המתוכנן ויוצרים לעצמם מעטפת תמיכה בה כולם עם אותה מטרה ובאים מאותה החוויה של העצמה ושמירה על אורח חיים בריא. 

אימון בחדר כושר והאפשרות לאימון אישי בתוך החדר כושר

חדרי כושר מציעים מגוון רחב של מכשירים, תכניות אימון ולפעמים גם ליווי צמוד או חוגים קבוצתיים. בחדר כושר התשלום הוא חודשי ולא פר אימון והמנוי מאפשר לכם להגיע בכל זמן שנוח לכם, מה שמאוד נוח ומתאים לאנשים ששגרת החיים שלהם משתנה ולא קבועה. האומנם, בחדר כושר רוב הזמן המתאמנים מתאמנים עם עצמם ולכן מומלץ לבוא עם רקע והבנה בסיסית כדי להסתדר.

יש אנשים שהאווירה מעניקה להם מוטיבציה חיצונית (בדיוק כמו באימונים קבוצתיים) אך יש כאלה שדווקא הפוך לגמרי. לעיתים אנשים שלא באים מרקע ובסיס של ספורט מרגישים נבוכים להתאמן בפעמים הראשונות מול אנשים זרים, במקרים כאלו מומלץ להתחיל באימון אישי קצר (אפילו בחדר כושר עצמו) כדי לצבור ביטחון ולהרגיש בנוח להתחיל להתאמן גם לבד.

לסיכום:

מומלץ טרם בחירת המנוי או החיפוש אחר מדריך לאימון אישי, לחשוב מה באמת מתאים לכם, מה אתם מחפשים ומה בדיוק התוצאה אליה אתם שואפים להגיע. האם אתם מחפשים אימון אינטנסיבי ושינוי קיצוני באורח החיים? או משהו קליל וכיפי יותר רק בשביל להזיז קצת את הגוף?

ברגע שתחליטו עם עצמכם מה הדרך שהכי נכונה עבורכם, יהיה לכם הרבה יותר קל לחפש בדיוק אצל מי או איפה להתחיל להתאמן ותבואו הרבה יותר ממוקדים וחדורי מטרה לאימונים.

אם המאמר עניין אתכם בטח תתעניינו גם במאמרים הבאים – 

מניעת פציעות במהלך אימון, טיפים איך לעשות אימון כושר אפקטיבי. 

אפליקציית כושר והספורט שיעשו לכם חיים קלים

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button